Koloidný zinok/meď

Nano zinok/meď

 

Ako pôsobí nano zinok/meď?

  • chráni vlasy a pokožku
  • pomáha s reguláciou hormónov
  • pomáha regulovať metabolizmus
  • pomáha pri tvorbe bielkovín
  • napomáha tvorbe energie
  • zvyšuje odolnosť
  • má mnohé ďalšie pozitívne účinky

Meď aj zinok sú základnými minerálmi, ktoré telo potrebuje k prežitiu. Meď prispieva k zdraviu vlasov a pokožky, pomáha telu vytvárať melanín, hnedo-čierny pigment, ktorý pokožku chráni pred škodlivými slnečnými lúčmi. Zinok napomáha bunkám v tele navzájom komunikovať, čím napomáha nervovej komunikácii a regulácii hormónov. Zinok a meď sa podieľajú spolu i samostatne na regulácii metabolizmu – série chemických reakcií, ktoré sú oporou všetkých telesných funkcií.

Účinok zinku

Zinok aktivuje viac než 100 enzýmov – čo sú bielkoviny, ktoré vykonávajú chemické reakcie ako napríklad metabolizmus. Dostatočný prísun zinku teda telu pomáha vytvárať bielkoviny z aminokyselín v strave a následne tieto aminokyseliny skladať na nové bielkoviny, ktoré prispievajú k fungovaniu telových tkanív. Zinok taktiež ovplyvňuje bunkový metabolizmus tým, že bunkám pomáha regulovať činnosť génov. To bunkám umožňuje aktivovať gény nevyhnutné k metabolickým chemickým reakciám a potom tieto gény „vypnúť“, keď nie sú potrebné.

Účinok medi

Meď napomáha telu riadiť jeho metabolizmus tým, že bunkám pomáha vytvárať energiu. Bunky, aby mohli pracovať, závisia na sústavnom prísune energie, keďže ju potrebujú na milióny chemických reakcií, ktoré sa v nich odohrávajú. Meď pomáha vytvárať adenozín trifosfát, alebo ATP, molekulu, ktorú bunky využívajú ako palivo. Meď telu pomáha metabolizovať a využívať železo a taktiež pomáha mozgu metabolizovať neurotransmitery, ktoré mozgové bunky využívajú na vzájomnú komunikáciu.

Spoločný antioxidačný účinok

Meď a zinok spoločne podporujú metabolizmus tela. Oba minerály pomáhajú aktivovať enzým meď-zinkovej superoxid dismutázy, tiež známy ako CuZnSOD. Tento enzým slúži ako antioxidant, čo znamená, že chráni bunky pred škodlivými reaktívnymi druhmi kyslíka, skupinou chemických látok, ktorá vzniká ako vedľajší produkt bunkového metabolizmu. Keďže bunky sústavne produkujú nové reaktívne druhy kyslíka, je dôležité, aby antioxidanty sústavne neutralizovali zlúčeniny a predišli tak poškodeniu buniek. Prísun dostatočného množstva medi a zinku pomáha telu zbaviť sa reaktívnych druhov kyslíka, vďaka čomu bunky dokážu naďalej správne pracovať.

Nano zinok/meď

Veľkosť častíc je dôležitou podmienkou pre správne vstrebávanie minerálov, keďže základné fyzikálne zákony hovoria, že čím menšia je častica, tým väčší je jej relatívny povrch. Tento povrch telo využíva na rozloženie a vstrebávanie živín. Čím väčší je tento povrch, tým lepšie možno živiny využiť.

Nano zinok/meď sa so svojimi extrémne malými časticami vstrebáva omnoho lepšie než tablety či prášky. Nano zinok/meď je tak ideálnym riešením pre ľudí s poruchami trávenia, u ktorých je narušené vstrebávanie vitamínov a minerálov. Pri tomto stave je nano zinok/meď ideálnym riešením. Pred prehltnutím na chvíľu podržte tekutinu v ústach, minerál tak vstúpi do tela priamo a môže okamžite začať účinkovať.

Nano zinok/meď je účinný a bezpečný, poskytuje správnu dávku so správnym pomerom zinku a medi, čím umožňuje optimálne účinky týchto základných minerálov.

Produkty Health Factory

Objavte novú generáciu minerálnych vôd

Nano Zinok 1 l

Nano Striebro 1 l

Nano Zinok 200 ml

Nano Striebro 1 l

Nano Zinok 15 ml

Nano Striebro 1 l

Nano Zinok + Meď 1 l

Nano Striebro 1 l

Nano Zinok + Meď 200 ml

Nano Striebro 1 l

Nano Zinok + Striebro 15 ml

Nano Striebro 1 l